Berichten-overzicht (laatste 30)

 • Paus en Synode openen deur naar vernieuwing van de Kerk
  “Er is een boom geplant die veel vruchten draagt. Maar het oogsten, dat komt nog”, zei hulpbisschop Ted Hoogenboom bij het einde van het eerste deel van de Bisschoppensynode over synodaliteit, eind oktober. Namens Nederland nam mgr. Hoogenboom hieraan deel, evenals kerkjurist, hoogleraar Myriam Wijlens. 375 Deelnemers, onder wie 80 … Lees meer
 • Kinderkerk weer 17 december
  Zondag 17 december is het weer zover: Kinderkerk Bennekom! Ook deze keer is het in de RK kerk en het thema is Advent. We gaan op reis met Jozef en Maria. De activiteiten worden zo georganiseerd, dat de kinderen het gevoel krijgen op weg te zijn naar Bethlehem, naar de … Lees meer
 • Vrijwilliger voor de kerststal
  Herman Smid verzorgt inmiddels al de nodige jaren in zijn eentje de opbouw van de kerststal en verricht waar nodig de reparaties van figuren en elementen. Wie vindt het leuk om Herman hierbij te assisteren? Op termijn zoekt Herman een opvolger. Nu is een goede gelegenheid om kennis te maken … Lees meer
 • Gezins Kerstviering 24 december
  Op 24 december is er een gezinsviering in onze kerk. Omdat kinderkoor Eigenwijs niet meer bestaat, zingt er een gelegenheidskoor. Hopelijk komen zoveel mogelijk mensen (van de andere koren van onze geloofsgemeenschap) meezingen. Neem gerust de (klein-)kinderen mee! Zie ook onderstaande flyer. ‘Mixed generations choir’ (koor van volwassenen en kinderen) … Lees meer
 • Preek van de week *
  De “preek van de week” is weer bijgewerkt. Overweging 19 november * M. Thie Om andere overwegingen terug te lezen klikt u op onderstaande link. U komt dan op de webpagina van ons “Prekenarchief”, ook te vinden via de menubalk  “Informatie/Prekenarchief“.
 • Cursus ‘Kunst en het verhaal van Jozef’ door Ben Piepers
  Ben Piepers geeft in de maanden januari, februari en maart 2024 een cursus over Kunst en het verhaal van Jozef. De gehele cursus omvat zes bijeenkomsten en wordt gehouden in de Hummezaal. Deze gehele cursus wordt daarnaast ook gehouden in de Vredehorst in Wageningen. Nadere informatie over deze cursus vindt … Lees meer
 • Afscheid Matty Huls
  Matty Huls was jarenlang de dirigente van het kinderkoor Eigenwijs. Daarnaast was zij de laatste tijd samen met haar man Bart de trekker van de werkgroep gezinsvieringen bij de geloofsgemeenschap Bennekom. Matty heeft aangegeven met ingang van het nieuwe jaar te stoppen met haar inzet voor de werkgroep en als … Lees meer
 • Gebed om ontferming van de aartsbisschop van Canterbury over de oorlog in Israël en Gaza
  Wij brengen u graag op de hoogte van een gebed om ontferming op de website van Raad van Kerken van de aartsbisschop van Canterbury over de oorlog in Israël en Gaza. Lees het hier  
 • Met Vreugde Raken – voortgang kerkplein – 27 november
  Met Vreugde Raken: voortgang plannen voor het kerkplein Op Parochiedag hebben heel veel mensen ideeën en tekeningen aangedragen voor een groener en uitnodigender kerkplein. De werkgroep Met Vreugde Raken heeft inmiddels alle ideeën geïnventariseerd en gaat op basis daarvan een aantal voorstellen voor het plein uitwerken. Op maandag 27 november … Lees meer
 • Heilig Boontje maaltijden data 2024
  Nieuwe data van het Heilig Boontje zijn bekend: 25 februari 30 juni 29 september december volgt nog
 • Kinderkerk 1 oktober – verslag
  KINDERKERK WEER EEN BELEVENIS Zondag 1 oktober was het weer een gezellige drukte in de kinderkerk: kinderen met vrolijke gezichtjes die hun ouders hebben meegenomen naar hun “eigen” kerk, waar het verhaal verteld werd over David en Goliath. Het eerste deel van de middag werd natuurlijk gebruikt voor het maken … Lees meer
 • Kerkproeverij 2023 – terugblik
  We kunnen terugkijken op een geslaagde Kerkproeverij. Er waren zo’n 80 mensen in de kerk, waaronder een aantal nieuwe gezichten, ook uit andere kerken. Pastor Diny Booyink, het koor Arsis en de aanwezigen hebben er samen een mooie viering van gemaakt, die in het teken stond van de heilige Franciscus … Lees meer
 • Kinderkerk 1 oktober
  Kinderkerk 1 oktober 2023 De vakantietijd ligt (helaas) voor de meesten van ons alweer achter ons en dat betekent dat we ons gaan voorbereiden op een nieuw seizoen met vele activiteiten: ook de Kinderkerk gaat weer opstarten. De werkgroep is al bij elkaar geweest en we zijn druk bezig om … Lees meer
 • Parochiedag 2023 – verslag
  We kunnen terugkijken op een zeer geslaagde Parochiedag! Een dag met prachtig weer, een mooie viering met een prachtig thema: ‘Iedereen is welkom’, een heel groot koor met twee dirigentes op het liturgisch centrum, en veel mensen in de kerk. John Veraa werd na de viering uitgeroepen tot ‘Vrijwilliger van … Lees meer
 • Kerkproeverij 8 oktober
  Ook dit jaar is er weer een Kerkproeverij-viering in de MVR kerk in Bennekom. Dit jaar op zondag 8 oktober om 10:00 uur met Pastor Diny Booyink en het koor Arsis. Zij gaan er een mooie viering van maken. Na afloop kan er met een kopje koffie of thee nagepraat … Lees meer
 • Mededelingen
  Korte mededelingen tijdens de vieringen : Onze vieringen zijn snel te vinden in het menu onder “vieringen“ Vanaf 29 oktober 2023 is het weer “wintertijd” en beginnen de vieringen weer om 10.30 uur. Vanaf 31 maart 2024 is het weer “zomertijd” en beginnen de vieringen weer om 10.00 uur. U … Lees meer
 • OPROEP
  Kinderopvang bij de vieringen Zoals u misschien al hebt gelezen in het vieringenrooster voorin ons NieuwSblad of op deze website, wordt er bij steeds meer vieringen kinderopvang aangeboden. Tot nu toe komt dit voornamelijk neer op de schouders van één persoon, Marianne Thie. Zij is op zoek naar mensen die … Lees meer
 • Extra info parochiedag 2023
  Onze jaarlijkse Parochiedag start zoals altijd met een feestelijke viering verzorgd door al onze koren. Daarna is er koffie met wat lekkers, gevolgd door een glaasje en een lunch. Maar dat is niet alles! U hebt al eerder kunnen lezen over de legoblokjes en het bouwen aan een zichtbare kerk, … Lees meer
 • Parochiedag 2023
  Op zondag 24 september is er weer de jaarlijkse parochiedag. Dit jaar zonder Coronabeperkingen en met een nieuwe Parochiezaal (de Hummezaal). De dag zal beginnen met een mooie liturgische viering met een bijzondere invulling verrijkt met zang van een gelegenheidskoor met leden van alle koren uit onze geloofsgemeenschap. Het wordt … Lees meer
 • Parochiedag en MVR: Met Vreugde Raken
  Hoelang is het geleden dat u met lego hebt gespeeld? Op parochiedag, 24 september, krijgt u weer de kans. Wij nodigen u uit om aan het eind van de viering van 10 en van 17 september een paar legoblokjes mee naar huis te nemen en deze op parochiedag weer mee … Lees meer
 • Expositie en Lezingen over de lijkwade van Turijn in Mariabedevaartskerk Renkum
  Van 13 augustus tot en met zondag 27 augustus krijgt u de kans om een levensgrote replica van de Lijkwade van Turijn te zien in de Mariabedevaartskerk te Renkum! Voor diegene die niet in de gelegenheid
 • Vlegeldag – oproep –
  OPROEP De “Vlegel-werkgroep” is al weer druk bezig met de voorbereiding. Het wordt weer een gezellig feest op ons kerkplein. Voor een aantal zaken willen wij nog graag uw hulp inroepen:
 • Titusviering 30 juli in Bennekom met Roderick Vonhögen
  Hieronder een link naar het liturgieboekje. 2023-07-30 viering – Titusviering voorganger: Roderick Vonhögen. Tijdens deze Titusviering is er opvang voor alle kinderen die daar gebruik van willen maken. Van harte welkom!
 • Gezamenlijke maaltijd van het Heilig Boontje 30 juli
  Zondag 30 juli is er wel een viering in onze kerk namelijk de Titusviering, desondanks gaan we weer voor u koken. Het is immers een 5e zondag! We bereiden voor u een heerlijke, en waar mogelijk Fairtrade, zomerse maaltijd
 • Kinderkerk – verslag 2 juli
  Her en der waren flyers aangebracht met de boodschap dat 2 juli weer Kinderkerk plaats zou vinden. Dat bracht deze zondag tot een gezellige drukte. Er kwamen 21 kinderen op af met hun ouders om met “Abraham op reis“ te gaan. Abraham werd door God erop uitgestuurd en de kinderen … Lees meer
 • zondagmiddag 2 juli weer Kinderkerk
  We weten natuurlijk nog van de vorige keer, hoe spannend het verhaal van “DE STORM OP HET MEER” was. Toen hebben we met elkaar bootjes gemaakt die echt konden varen en voor een tornado gezorgd. Nog even en dan gaan de meesten van ons met vakantie, en
 • Gezinsviering 25 juni
  Zondag 25 juni: Gezinsviering met pastor Hans Lucassen in plaats van pastor Erik Rozeman als voorganger en daarmee wordt deze viering een woord- en communieviering. Er is kinderopvang aanwezig.
 • Kinderopvang tijdens de viering van 25 juni
  Tijdens de gezinsviering van 25 juni is er opvang voor alle kinderen die daar gebruik van willen maken. Van harte welkom!
 • De Bezinningstuin is weer open
  Iedere werkdag is onze Bezinningstuin weer geopend, van 10.30 tot 18.00 uur. U vindt het toegangshek naast de Toren. Neem er eens een kijkje. De margrieten staan prachtig te bloeien!
 • Kerngroep Vorming & Toerusting
  Wie zijn wij – Kerngroep Vorming & Toerusting, In onze kerk gaan we voor een vitale en betrokken geloofsgemeenschap. Dat doen we onder andere door de inzet van Vorming en Toerusting. Dit zijn cursussen en vormen van bijeenkomsten, waarin we ons verdiepen in geloofszaken of praktische kennis en vaardigheden opdoen. … Lees meer