Berichten-overzicht (laatste 30)

 • Preek van de week *
  De “preek van de week” is weer bijgewerkt. Overweging 11 september * D. Booyink Om andere overwegingen terug te lezen klikt u op onderstaande link. U komt dan op de webpagina van ons “Prekenarchief”, ook te vinden via de menubalk  “Informatie/Prekenarchief“.
 • Mededelingen
  Korte mededelingen tijdens de vieringen : Onze vieringen zijn snel te vinden in het menu onder “vieringen“ Vanaf 30 oktober 2022 is het weer “wintertijd” en beginnen de vieringen weer om 10.30 uur. U kunt door de week dagelijks een kopje koffie kunt drinken bij de parochiewacht in de Torenzaal. …
 • Tentoonstelling Het Zonnelied
  Tentoonstelling Het Zonnelied van Franciscus van Assisi (in de Oude of Sint-Alexanderkerk) Van 5 augustus tot 30 oktober 2022 worden zeven grote en kleurrijke schilderijen van Jeltje Hoogenkamp getoond. Franciscus van Assisi schreef het Zonnelied in 1225, zijn laatste levensjaar. Het is één grote lofprijzing op de schepping. In de …
 • Vlegeldag 2022
  Op woensdag 24 augustus is er na 2 jaar weer een Vlegeldag. Ook op ons kerkplein zijn dit jaar weer diverse activiteiten. U kunt allemaal langskomen om gezellig koffie te komen drinken met zelf gebakken lekkers. Vanaf 15 augustus kunt u tijdens de parochiewacht boeken en kleding komen brengen voor …
 • Even een kopje koffie en een praatje?
  Iedere weekdag is er een parochiewacht in de Torenzaal aanwezig van 10.30 tot 11.30 uur. Naast het regelen van praktische zaken of een bezoekje aan de kerk, kunt u er ook een kopje koffie drinken, een praatje maken of de bezinningstuin bezoeken. Het is ook een bezoekje waard als u …
 • Afstand houden…
  Vanwege het hoge aantal Corona-besmettingen is het raadzaam om tijdens de vieringen 1,5 meter afstand van elkaar te houden. Ga dus niet recht achter elkaar in de kerkbank zitten, maar verspringend. De communie wordt alleen door de voorganger uitgedeeld aan de kerkgangers. Zo hoeft er maar één rij te worden …
 • Titus Brandsma bedevaartsdag
  Mededeling Parochie zalige Titus Brandsma Op woensdag 27 juli wordt de officiële gedenkdag van pater Titus Brandma herdacht met een bedevaartsdag. Deze dag begint om 9.00 uur met een Eucharistieviering in de St Antoniuskerk te Ede, waarvoor iedereen is uitgenodigd. Dan is ook voor het eerst het boek over hem …
 • Erik Rozeman priester gewijd 18 juni
  Op de website van het Ariënsinstituut staat een verslag met foto’s over de priesterwijding van Erik Rozeman.  Tevens een doorverwijzing naar de preek van kardinaal Eijk en een link om de viering terug te kijken. citaat: Kardinaal Eijk, aartsbisschop van Utrecht, heeft op 18 juni Erik Rozeman tot priester gewijd. “Erik, …
 • Parochiebedevaart 2022 naar Lourdes
  Van 19 t/m 25 september organiseert de Titus Brandsma Parochie in samenwerking met Christoffelreizen een bedevaart naar Lourdes. Inmiddels hebben zich al diverse parochianen aangemeld. Gaat u ook mee of wilt u meer weten? Neem een flyer mee met de nodige informatie. U vindt deze achter in de kerk. Houdt …
 • Nieuw dit najaar: Kinderkerk en dreumesviering
  Komend najaar, hopelijk nog in september, willen we (weer) van start gaan met het organiseren van activiteiten voor gezinnen met kinderen van 0 – 12 jaar. Weten jullie nog hoe leuk het was, de Kinderkerk? Vlak voor Corona uitbrak, waren ouders, opa’s, oma’s en kinderen in de basisschoolleeftijd op een …
 • Leerhuis Bennekom 2022 – 2023
  “Het Leerhuis” startte 22 jaar geleden op eigen initiatief van een aantal deelnemers aan toerustingscursussen. Sinds 2004-05 worden de avonden begeleid door John Rademakers, liturgist, betrokken bij Bijbel en liturgie. Als vrijwilliger is John seniorenpastor in de Maria Magdalenaparochie (Over Betuwe.) Dit jaar is gekozen voor het boek Anselm Grün …
 • Kosters gezocht
  Beste parochianen, Per 1 januari 2023 zoekt de kostersgroep 2 nieuwe collega’s, t.w. een koster voor de zondagdiensten en een koster voor de uitvaarten. De huidige kostergroep bestaat nu uit 7 personen, incl. de reserve kosters. De koster voor de zondagdiensten heeft één keer in de 5 weken een dienst. …
 • Eerste Communieviering in Ede
  Eucharistieviering met eerste Heilige Communie. Op zondag 29 mei gaan drie kinderen uit onze geloofsgemeenschap (Rutger Klein Woolthuis, Noëll de Ruig en Rosalie Manga), hun eerste communie doen in de Anthoniuskerk in Ede om 11.00 uur. Voorganger : Pastoor ten Have Kinderkoor : Sing to God Het zou heel mooi …
 • Kledingbeurs 2022
  Ook dit jaar vind er weer (voor de twaalfde keer!)  tweedehandskleding-verkoop plaats tijdens de Vlegeldag, als dat tenminste mogelijk is. Zo niet, dan op een aantal zaterdagen, net als vorig jaar. Dit kan alleen als u eens lekker door de kasten gaat en er mooie, schone en bruikbare kleding uithaalt …
 • Titus Leerhuis
  Vanuit de geloofsgemeenschap Wageningen is het initiatief gestart voor een Titus Leerhuis. Maandag 23 mei a.s. zal het gloednieuwe Titus Leerhuis van start gaan met een eerste lezing over Titus Brandsma, gehouden door hoogleraar Peter Nissen. De lezing gaat over het leven van Titus Brandsma, zijn kracht en zijn zwakheden. …
 • Viering Heiligverklaring Titus Brandsma kijken in Rhenen
  Inmiddels is bekend dat op zondag 15 mei a.s. de Eucharistieviering in Rome om 10.00 uur zal zijn. De tv-uitzending begint om 9.30 uur met een voorprogramma over Titus Brandsma (o.a. met medewerking van Roderick Vonhögen). De eucharistieviering in Rhenen zal derhalve om 8.30 uur zijn. Voorgangers zijn Henri ten …
 • Aangepaste coronaregels
  Aangepaste coronaregels in de Zalige Titus Brandsma parochie Aanpassing adviezen voor onze MVR kerk vanaf 16 april Locatieraad en pastoraatsgroep MVR hebben besloten de adviezen tot versoepeling vanuit de parochie over te nemen. Dat betekent: dat met ingang van Paaszondag de collectes weer worden gehouden tijdens de viering en de …
 • Goede Vrijdagviering met Matteüs Passie
  Op Goede Vrijdag 15 april zingt Arsis in de avondviering de moderne Matteüs Passie. Samen met voorganger Antoinette van Schaik gaan we er een mooie viering van maken, waarin ook ruimte is voor teksten en om bloemen te brengen bij het kruis. In 2015 werden er twee vieringen gehouden waarin …
 • Symboliek van de Palmpasenstok
  De zondag voor Pasen is het Palmpasen. Dit wordt meestal gevierd met een speciale gezinsviering in het thema Palmpasen.  Hieronder staan de onderdelen die meestal bij de palmpasenstok gebruikt worden en de betekenis ervan. De symboliek van de palmpasenstok Stok Soort kruis; het teken van Jezus en van onze kerk. …
 • Inzamelingsactie Voedselbank in de Veertigdagentijd 2022
  Van 2 t/m 27 maart pakt de Werkgroep Caritas met de gezamenlijke kerken in Bennekom weer het stokje van de estafetteactie voor de voedselbank op.  Al een aantal jaren nu participeert de werkgroep Caritas in de werkgroep Actie Voedselbank Gezamenlijke Kerken Bennekom. Na de succesvolle acties van voorgaande jaren willen …
 • Kledinginzameling ”Mensen in Nood” 2-4-22
  De stichting Mensen in Nood (Sams kledingactie) houdt zaterdagmorgen 2 april van 9.00 tot 11.00 uur weer een kledinginzameling in Bennekom. De inzameling wordt gehouden op het plein van onze kerk. De opbrengst: Welke kleding kunt u inleveren: Kleding ( broeken, shirts vesten overhemden, etc.) Ondergoed of lingerie Schoenen Tassen …
 • uitnodiging deelname synodaal proces
  De katholieke kerk zit momenteel in een ‘synodaal proces’. In 2023 is er een grote bisschopsvergadering in Rome. Maar voordat paus Franciscus met de bisschoppen in gesprek gaat, wil hij graag horen wat er leeft onder de gelovigen. Dat betekent dat alle katholieken mee kunnen denken over hoe het verder …
 • Vastenactie 2022
  Samen met de andere geloofsgemeenschappen van de Titus Brandsma parochie hebben we gekozen voor een ‘eigen project’ van de Stichting Solidair met India van de paters Norbertijnen van Heeswijk-Dinther. Het gekozen project is: Jeugdzorg straatkinderen in Ernakulam, Kerala (India). In Kerala is sprake van een sterke toename van jeugdcriminaliteit. De …
 • “Zij heeft een verhaal”: Vrouwen, praat mee
  ​Paus Franciscus heeft dit najaar een bijzondere stap gezet. In het synodale proces 2021-2023 worden de gelovigen om raad gevraagd voor de toekomst van de kerk en de wereld. Franciscus nodigt daarbij nadrukkelijk ook vrouwen uit. Het Netwerk Katholieke Vrouwen (NKV) heeft deze uitnodiging van harte aangenomen en zal zich …
 • Samen bidden voor vrede – online
  Beste parochianen, we naderen de veertigdagen tijd. Tijd van bezinning, gebed en verdieping. Inmiddels zien we wat er aan de deur van Europa gebeurt. Christenen kennen de kracht van het gebed, Jezus zelf heeft het ons geleerd. Overal in de wereld bidden velen voor vrede, ze bidden alleen, met hun …
 • De hongerdoek 2022
  Hongerdoek tijdens de vastenperiode U geeft mijn voeten de ruimte Tijdens de vastenperiode zal in onze kerk de hongerdoek: ‘U geeft mijn voeten de ruimte’ met de subtitel: de kracht van verandering, te zien zijn. Deze hongerdoek is gemaakt door de Chileense kunstenares Lilian Moreno Sánchez. Ze ontwikkelde de ideeën …
 • Bedevaartprogramma 2022 in Renkum
  U bent in 2022 weer welkom als bedevaartganger bij Maria van Renkum in de kerk van OL Vrouw ten Hemelopneming. Voor het programma en de folder zie: https://mariavanrenkum.nl/wp-content/uploads/2022/01/Bedevaartfolder_web-2022.pdf De gastvrije kerk, deel van de parochie zalige Titus Brandsma, organiseert in 2022 vijf bedevaarten. Lees alle info in bovengenoemde folder. 
 • Vormselvoorbereiding 2022 start op 13 februari
  De start van het nieuwe vormseltraject is vanwege de coronamaatregelen uitgesteld naar zondag 13 februari. Zoals aangekondigd wordt de vormselvoorbereiding komend jaar op een heel nieuwe manier uitgevoerd. We vinden het belangrijk om elkaar beter te leren kennen en we willen graag het hele gezin daarbij betrekken. Ook zal de …
 • Vieringen met Kerst 2021
  Vanwege de extra belangstelling voor de vieringen met Kerst en het beperkte aantal zitplaatsen op 1,5 m. afstand vanwege
 • Kerstboodschap Nederlandse bisschoppen
  Na het bericht dat er ook dit jaar in verband met de coronapandemie geen publieke kerstnachtvieringen kunnen zijn, willen de r.-k. bisschoppen de gelovigen graag een hart onder de riem steken met een speciale kerstboodschap. Klik hier voor de Kerstboodschap (pdf bestand)