Vrijdag 30 januari waren Hermine Wilmink en ik (Rita van Doesum-Karsten) namens de pastoraatsgroep MVR aanwezig bij de Space for Grace bijeenkomst over ‘Besturen in de kerk’. Deze vond plaats in Ede en was zeer inspirerend.
Centrale vragen voor ons allen deze middag:
- Wat is goed bestuur in de huidige kerk?
- Wat is van belang voor een synodale kerk?
- Hoe krijg je goede bestuurders voor je parochie?
Twee opmerkingen wil ik graag doorgeven:
- ‘Doe wat je doet voor je kerk uit liefde, dan blijf je geïnspireerd’ en
- ‘Het is ook jóuw kerk, de kerk dat zijn we samen. Ieder kan een taak op zich nemen’.
De inleider vertelde bijvoorbeeld dat er in Taizé geen schoonmaakploeg nodig is. Er staan gewoon heel veel bezems klaar en iedereen gaat samen schoonmaken.
Er is ook echt voor u iets passends te doen. We hebben elkaar nodig.
Kijk eens in het MVR NieuwSblad bij de vrijwilligersoproepen. Of spreek iemand van de pastoraatsgroep aan. We horen graag uw gedachten over deze vragen.
Rita van Doesum-Karsten
Voorbeeld:
Vind je het waardevol om deze nieuwsbrief te blijven ontvangen?
Dan zijn we op zoek naar jou! Om samen met Andries afwisselend de nieuwsbrief te verzorgen en zo helpen deze in stand te houden. Na vele jaren moest Jos Jansen helaas stoppen om het samen te doen. Je hoeft geen techneut te zijn—als je kunt mailen of een brief typen, is dat voldoende.
Interesse of wil je meer weten? Mail naar redactie@rkkerkbennekom.nl.
De PR-groep
Voorbeeld:
Komt er ook in juli 2026 een Thomasviering?
Vorig jaar heeft Truus veel werk verzet om in onze kerk een Thomasviering te houden. Haar inspanning werd beloond: er waren meer dan 50 deelnemers!
Bij de evaluatie zei Truus dat zij volgend jaar de kar niet zal trekken. Het initiatief voor de volgende Thomasviering wil ik nemen maar voor de organisatie zelf zijn zeker 5 vrijwilligers nodig die ieder een onderdeel van de viering gaan coördineren.
Wie meldt zich aan om in het organisatieteam te komen? Bij voldoende belangstelling kunnen we over één maand de eerste bespreking houden en dan de taken verdelen.
Piet Muilwijk plma@hetnet.nl
